Lielākā daļa no telekomunikāciju nodrošinātājiem (IPS) mūsdienās izmanto šķiedras optiku, lai piedāvātu ātru un nevainojamu interneta pieslēgumu – optisko internetu. Sakarā ar daudz mazāku vājināšanos un traucējumiem, optiskas tehnoloģijai ir lielas priekšrocības salīdzinājumā ar esošajiem vara vadiem ātrgaitas pielietojumā.

Optiskās šķiedras

Tomēr infrastruktūras attīstība pilsētas ietvaros ir samērā sarežģīta un laikietilpīga. Optiskas sistēmas agrāk bija sarežģīti un dārgi uzstādīt un lietot. Tās kļūst labākas un lētākas un vienmēr ir ātrākas.  Kopš sniedzējs ir ieviesis optiko internetu – cenas ir ievērojami samazinājušās.  Optiskā interneta ierīkošanas cena šobrīd ir bez maksas, ja tiek slēgts līgums par pakalpojumu uz vairākiem mēnešiem.  Telekomunikāciju uzņēmumi piedāvā plašu interneta ātrumu piedāvājumu no 20 Mbit/s līdz 200Mbit/s un vairāk par neticamām cenām. Optiskā interneta cena ir tāda cena, kurai ir grūti atteikt. Ar arvien pieaugošo pieprasījumu informācijas pārslodzes dēļ, optiskas tehnoloģija ir risinājums, kas darbosies Latvijā un Pasaulē, kurā informāciju nepieciešams iegūt cik ātri vien iespējams.

Ir viegli uzzināt, vai optiskās šķiedras pakalpojumi ir pieejami Jūsu dzīvesvietā. Apskatiet interneta pakalpojumu piedāvājumu, dodieties uz pakalpojumu sniedzēju mājas lapu un ievadiet savas dzīves vietas adresi, lai noskaidrotu, kādi interneta pieslēgumi un interneta pakalpojumi ir pieejami izvēlētajā adresē.