“Optiskās šķiedras tīkla kabelis” izklausās sarežģīta tehniska frāze ar kādu ļoti dziļu un, iespējams, grūtu nozīmi. Vismaz, ja Jūs neesat tehniskais eksperts un nekad neesat dzirdējis šo frāzi, tad tas ir tas, kā tas skan Jūsu ausīm. Tomēr realitāte ir tāda, ka tie ir tikai kabeļu vadi, kas izmanto īpašu tehnoloģiju ar mērķi uzlabot komunikāciju kvalitāti.

Optiskās šķiedras tīkla kabelis ir ievērojams uzlabojums salīdzinājumā ar parastajiem koaksiāliem kabeļiem. Koaksiālie kabeļi ir tāda veida vadi, ko parasti izmanto kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzēji un interneta pieslēguma piegādātāji. Šie signāli tiek tradicionāli pārraidīti pa šo vadu, izmantojot ne-optisko tehnoloģiju.

No otras puses, optiskās šķiedras tiek veidotas pēc informācijas tehnoloģijas, kas balstīta uz gaismas pārraides. Kā gala lietotājam, Jums nav nepieciešams zināt, kā šī tehnoloģija ir iestrādāta vados. Ir pietiekami saprast, ka komunikācijas notiek pa optisko signālu, nevis elektrisko. Gaismas forma tiek kodēta un diferencēta, lai pārnestu signāla ziņojumus. Tā rezultātā komunikācijas ātrums piedzīvo ievērojamu uzlabojumu. Arī ziņojuma nodošanas precizitāte ir ārkārtīgi uzlabojusies.

Kāpēc optiskās šķiedras tīkla kabeļa ātrums un precizitāte ir labāka, nekā parastajam kabelim? Iemesls ir divējāds. Ātrums ir labāks vienkārši tāpēc, ka gaismas signāli ir ātrāk ceļojošie signāli visā pasaulē. Tātad informācijas ceļošanas laiks ir minimālais iespējams. Tā rezultātā, joslas platums tiek palielināts – tas pats kanāls var tikt izmantots atkārtoti, lai nosūtītu maksimāli iespējamo informācijas daudzumu minimālajā iespējamajā laika posmā. Gaismas viļņu traucējumi, ko rada citi ārējie elektromagnētiskie viļņi, ir minimāla, kamēr signāls ceļo pa kabeli. Šo kabeļu aizsardzība pret ārējiem traucējošiem signāliem ir lieliska. Un pavājināšanās faktors ir minimāls, kas ļauj signāliem ceļot tālu. Tādējādi šie kabeļi pierāda savu vērtību kā izcilas komunikācijas kanāli.

Kādi ir šādu kabeļu pielietojumi? Tie tiek izmantoti visā pasaulē interneta datu apmaiņai. Šie kabeļi tiek izvietoti zem jūrām starptautiskai interneta datu apmaiņai. Šādā scenārijā joslas platums ir terabaiti sekundē. Arī Jūsu mājās Jums ir iespēja izmantot šādus kabeļus ātram savienojumam ar satelīta TV un augstas kvalitātes vadu interneta pieslēgumu. Tādā veidā, Jūs saņemsiet ātru un drošu interneta pieslēgumu. Ja Jūs izmantojat savu satelīta TV aparatūru, tad, izmantojot šos kabeļus signāla pārraidei, Jūs iegūtu labāko iespējamo kvalitāti.

Tādējādi, optiskās šķiedras tīkla kabeļi ir vieni no izteiktākajām vadu sakaru sistēmām mūsdienu informācijas nodošanas pasaulē, un efektīva to izmantošana mājās var uzlabot arī Jūsu dzīves kvalitāti.