Optiskās šķiedras līnija ir tīra optiskā stikla šķiedra. Šī līnija ir tik plāna kā mats. Tai ir optiskais raidītājs, kas ļauj pārvērst elektrisko signālu optiskajā signālā. Tai arī ir kabelis, kas satur vairākas optiskās šķiedras. Kabelis parasti tiek izvietots caur ēku un pazemes cauruļvadiem.

Optiskās šķiedras

Pirmkārt, optiskais signāls tiek veidots, izmantojot optisko raidītāju. Šis signāls pēc tam tiek izlaists cauri šķiedrai tādā veidā, ka tas to netraucē. Pēc tam, kad tiek saņemts signāls, tas tiek pārveidots elektriskajā signālā. Signāls parasti pārraida datora datus ar ātrumu, kas ir lielāks nekā cita veida esošo interneta komunikāciju ātrums.

Internetu radikāli revolucionizē šķiedras un vara stiepļu datu pārraide, kas tiek pakāpeniski aizstāta daudzos pasaules reģionos. Tas ir saistīts ar šķiedras priekšrocībām pār citām interneta pārraides metodēm. Pirmkārt, pēc sākotnējām uzstādīšanas izmaksām, to ir daudz lētāk izmantot. Šķiedras uzstādīšana šobrīd varētu būt lētāka ilgtermiņā, nekā cita veida interneta pieslēgums.

Interneta pieslēgumam, ko tā piedāvā, ir ļoti liels ātrums, daudzas reizes ātrāks nekā jebkuram citam interneta pieslēgumam. Elektriskais signāls, kas iet caur optisko šķiedru, nes vairāk datu, nekā jebkura no citām metodēm. Dati tiek pārraidīti pa šķiedru ar gaismas ātrumu.

Tās signālu neskar radio frekvences traucējumi, kas var ierobežot vai pārtraukt efektīvu sakaru shēmas sniegumu. Tāpēc optiskās šķiedras signālu zaudējumi ir diezgan minimāli, ja tādi ir. Tas padara šo interneta pieslēgumu uzticamāku nekā vara vadu pieslēgumu, jo īpaši, ja tiek iesaistīta tālsatiksmes pārraide. Tās mūzikas, video un attēlu lejupielāde ir arī ideāla un pati ātrākā.