Optiskais internets nu ir pieejams vairāk nekā 400 tūkstošos mājsaimniecību. Interneta pakalpojuma sniedzēja pakalpojumi ne tikai izceļas ar savu kvalitāti, bet arī klientu servisu. Šajā rakstā apskatīsim to, kāpēc izvēlēties optiku, un kuru pieslēgumu labāk ņemt kādiem mērķiem.

Lētākais optikas risinājums:

Pieteikt optisko internetu

Ja vēlaties lētu, bet kvalitatīvu internetu, kas turklāt būs ātrs – pat nesalīdzināmi ātrs, ja pirms tam esat izmantojis DSL pieslēgumu -, tad iesakām izvēlēties optisko internetu. Ar šādu interneta ātrumu pilnīgi pietiek lielākajai cilvēku daļai. E-pastam, filmu vai spēļu lejupielādei, kā arī sērfošanai tīmeklī ar 50Mb/s ir vairāk kā gana. Ar šādu ātrumu varat arī bez bažām straumēt video (t.i., skatīties pārraides vai video) tiešsaistē.

Citi optiskā interneta piedāvājumi ir dārgāki, taču ātrāki. Ir pieejami arī “optikas komplekti”, kas ļauj par lētāku samaksu izmantot citus pakalpojumus – piemēram, optisko internetu kopā ar augstākās klases televīziju vai stacionāro telefonu. Pasūtot pakalpojumus kopā, varat ietaupīt, piemēram, uz stacionāro telefonu vai televīziju.

Jānorāda, ka optiskais internets ir ātrāks par DSL internetu ne tikai lejupielādes ātrumā, bet arī augšupielādējot kādus failus, piemēram, sociālajos portālos ievietojot bildes un, it sevišķi, video. Tas tāpēc, ka DSL tehnoloģijas ierobežojumu dēļ augšupielāde ir “asimetriska”, t.i., lejupielādēt var ar līdz 10Mb/s, bet augšupielādēt – ar aptuveni desmit reizes mazāku ātrumu.

Kāpēc izvēlēties optisko internetu?

Ja esat interneta lietotājs no tā pirmajiem, neveiklajiem solīšiem, tad varbūt atceraties, kā bieži tika apsmieta kāda izmainīta DSL interneta reklāma, kurai pierakstīts bija apmēram šāds teksts: “Maitas, atkal internets neiet”. Laiki ir mainījušies, un iezvanpieeju varbūt izmanto tikai Arktikā. Tāpat arī internets ir palicis daudz stabilāks un ātrāks – un mēs esam uz pašas robežas, kurā mainās arī ar internetu saistītās tehnoloģijas.