Ko darīt, ja internets ir lēns? Tas ir bieži uzdots jautājums, kam var būt daudzas atbildes. Es mēģināšu apskatīt dažas biežākās lietas, ko darīt, kad Jūsu internets kļūst lēns. (Paturiet prātā – tas varētu būt Jūsu “dators”, kas kļūst lēnāks, un “nevis” Jūsu interneta pieslēgums.)

Pirmā lieta būtu iziet interneta ātruma testu. Tas palīdz iegūt vispārēju priekšstatu par pašreizējo interneta pieslēguma ātrumu. Tas ir tikai aptuvens, bet, protams, derīgs iesākumam. Lai atrastu platjoslas ātruma testu, Jūs varat veikt Google meklēšanu, ierakstot vārdus “interneta ātruma tests”. Tādā veidā Jūs varat izmēģināt dažus atšķirīgus testus un salīdzināt rezultātus. Kad Jūs pildāt šos testus, Jūsu pārlūkam ir jābūt vienīgajai lietai, kas darbojas Jūsu datorā. Izslēdziet visas spēles, skype, e-pastu, utt., kas var būt ieslēgts.

Interneta ātrums

Nākamā lieta, kas jāpatur prātā, ir izmantotā interneta pieslēguma veids. Ja Jūs izmantojat DSL, tad, jo tālāk Jūs būsiet no kompānijas biroja, jo vājāks būs Jūsu signāls. Ja Jūs izmantojat kabeļu interneta pieslēgumu, Jūs dalāt savu savienojumu ar citiem savā apkārtnē, izmantojot to pašu kabeļu interneta pieslēgumu. Tās ir pāris lietas, pār kurām, diemžēl mājokļu lietotājiem nav nekādas kontroles. Bet pāriesim pie dažām lietām, pār kurām Jums ir kontrole.

Vīrusi ir vēl viena problēma. Jums vajadzētu “vienmēr” ieslēgt vīrusu aizsardzības programmatūru un regulāri to atjaunināt. Šīs programmas parasti var uzstādīt tā, lai tās ielādētu atjauninājumus automātiski. Ir svarīgi saglabāt šo programmu, lai tā varētu aizsargāt Jūs no ļaunprātīgiem datora vīrusu uzbrukumiem. Lēns dators ir viena lieta, bet sabojājies dators ir kas pilnīgi atšķirīgs.

Pirms Jūs satraucaties par sava interneta ātrumu, pārbaudiet savu pašreizējo interneta ātrumu, sakopiet jebkuru spiegprogrammatūru, pasargājiet sevi no vīrusiem, iztīriet visus atrastos vīrusus un pārbaudiet cietā diska brīvās vietas un sadrumstalotības līmeni, lai noteiktu, vai Jums ir nepieciešams defragmentēt Jūsu cieto disku.

Šīs ir tikai dažas lietas, ko Jūs varat pārbaudīt. Mēs esam izlaiduši tādas lietas kā, piemēram, atmiņas ietilpību, ugunsmūri, starpniekserverus un modemus.

Mūsu nodoms nebija apspriest katru iespēju, jo to ir daudz. Mūsu nodoms bija norādīt dažas pamata lietas, ko Jūs varētu izdarīt paša spēkiem jau šodien. Ja redzat, ka Jūsu interneta pieslēgums pats par sevi ir sliktu ātruma testu vaininieks, sazinieties ar savu interneta pakalpojumu sniedzēju vai nomainiet to!

Ja Jūsu interneta pieslēguma ātrums ir labs, iespējams, problēma ir ar Jūsu datoru. Sekojiet iepriekšminētajiem soļiem un pārbaudiet vēlreiz.