Bezvadu interneta pieslēgums ir lokālais tīkls (LAN), kas darbojas, izmantojot radio viļņus, nevis kabeli. Tas nozīmē, ka interneta pieslēgumam var piekļūt, atrodoties tīkla darbības zonā (kas tiek dēvēta arī par “karsto punktu”) un tam nav nepieciešams kabelis vai fiksētais tālrunis.

Ja bezvadu interneta pieslēgums ir noteiktā vietā, piemēram, kafejnīcā, šī teritorija jeb “karstais punkts”, kur iegūstams signāls vai viļņi, var sniegt klēpjdatoriem, mobilajiem telefoniem, spēļu konsolēm, utt. (ar iebūvētu Wi-Fi detektoru) interneta pieslēgumu bez savienošanās ar modemu.

Šis savienojuma veids ir iespējams, izmantojot “centrmezglu”, kas piesaista interneta pieslēgumu. Šis centrmezgls ir atrodams pie galvenā datora, ko dēvē par “serveri”, un bezvadu interneta pieslēgums tiek nosūtīts, izmantojot šo ierīci, kas pēc tam pārraida savienojumu un padara to pieejamu tiem, kas atrodas tīkla pieejamības zonā. Ikviens šajā zonā, kas var piekļūt interneta pieslēgumam.

Kā Jūs iegūstat piekļuvi bezvadu internetam?

Ir divi galvenie komponenti, kas ir būtiski, lai Jūs varētu iegūt piekļuvi bezvadu internetam: signāla pārraidītājs un uztvērējs. Tie ir jānovieto noteiktā pozīcijā, lai Jūs varētu izmantot šo interneta piekļuves veidu.

Parasti, lai izveidotu signāla pārraidītāju, Jums ir jāizveido mājas tīkls, izmantojot bezvadu maršrutētāju (rūteri). Tas palīdzēs Jums iegūt piekļuvi bezvadu internetam un ļaus Jums izdrukāt dokumentus, pat ja Jūs atrodaties citā vietā, kā arī ļaus Jums koplietot failus un printerus ar citiem datoriem lokālā tīkla rādiusā.

Mājas tīklā, piekļuve internetam, visticamāk, tiks sniegta, izmantojot vadu savienojumu. Parasti tas pēc tam var būt saistīts ar maršrutētāju, izmantojot Ethernet pieslēgumu. Maršrutētājs tad kļūst par centrmezglu vai bezvadu interneta interfeisa sastāvdaļu. Maršrutētājs vai centrmezgls tad nodrošina signāla nosūtīšanu un saņemšanu pa gaisu, kā arī to signālu nosūtīšanu, kas nepieciešami, lai iegūtu piekļuvi bezvadu internetam. Šis process tad var tikt dēvēts par Wi-Fi.

Bezvadu internets Wi-Fi

Vēl viena metode, kā piekļūt internetam, ir, izmantojot bezvadu piekļuves karti. Šī karte ļauj piekļūt interneta pakalpojumiem, izmantojot šūnu sistēmu.

Otra svarīga sastāvdaļa, kas ir nepieciešama, lai iegūtu piekļuvi bezvadu internetam , ir bezvadu uztvērējs. Daudzām ierīcēm mūsdienās, kā datoriem, piemēram, klēpjdatoriem, jau ir iebūvētas bezvadu kartes. Ierīcēm bez šīm bezvadu kartēm, tās var pievienot, izmantojot USB portu, lai varētu piekļūt internetam. Ir arī citi sloti vai porti, ko Jūs varat izmantot, atkarībā no bezvadu uztvērēja, ko Jūs lietojat. Lai pārliecinātos vai noteiktu, vai Jūsu ierīce var izmantot Wi-Fi pieslēgumu, vienmēr pārbaudiet, kāds slots vai aparatūra ir Jūsu ierīcei, lai noteiktu, kāda veida bezvadu uztvērējs vai karte Jums ir nepieciešama.