Jums salīdzinot nāksies pavadīt stundas, ja nezināt jūsu vajadzībām vislabāk piemērotā plāna nosacījumus. Ir daudz pakalpojumu sniedzēju, starp kuriem izvēlēties interneta pieslēgumu. Vienkāršāk būtu, ja jūs tiektos pēc maksimālā ātruma un pieejamības, bet šī privilēģija var dārgi maksāt, ko jūs nebūsiet gatavi darīt. Turklāt izmantošanas paradumi abonentu starpā atšķiras, tādējādi jūs izmantojot ātru internetu tikai e-pastu rakstīšanai un ikdienas interneta pārlūkošanai, faktiski izniekojat platjoslas pieslēgumu. No otras puses, jums būs nepieciešams ātrākais iespējamais pieslēgums, ja plānojat to izmantot tiešsaistes spēlēm. Izvēle ir atkarīga no jūsu vajadzībām un pirms pieteikšanās uz abonēšanu, jums būs nepieciešams prognozēt savu interneta izmantošanas daudzumu.

Jūs varat sašķirot interneta lietošanas vajadzības pa kategorijām, jo īpaši, ja nevēlaties iedziļināties specifikā un jūs apmierinās komplekta plāns. Pieslēguma uzticamība ir īpaši svarīga, ja esat vienkāršs lietotājs, kas nozīmē to, ka jūsu interneta plāns apmierina jūsu interneta pārlūkošana, e-pastu sūtīšanas un emuāru rakstīšanas vajadzības. Tam pietiks ar vislētāko plānu, kas nodrošina pastāvīgu ātrumu vismaz 1Mbit/s apjomā. Šāds ātrums var radīt sajūtu, ka jūs internets strādās gliemeža ātrumā, bet jūs vienmēr varat ierobežot savus tiešsaistes uzdevumus un katram pievērsties pēc kārtas.

Jums būs nepieciešams vidēja ātruma plāns, ja gatavojaties savienojumu dalīt ar citām ierīcēm, vai, ja jūsu tiešsaistes darbībām nepieciešama papildu platjosla. Ātrgaitas interneta savienojumi (no vismaz 1 Mbit/s) piedāvā pietiekamu ātrumu vienlaicīgu, dažādu uzdevumu veikšanai.

Spēlētājiem būtu jāsamierinās tikai ar pašu ātrākajiem pieejamo pieslēgumu. Jums būs nepieciešams uzticams serviss, lai nodrošinātos pret to, ka spēlēšana netiek traucēta (vai apturēta) savienojuma pārrāvuma dēļ. Ātrs dsl internets vai kvalitatīvs optiskais internets būs pilnībā pietiekams. Veiktspējas ziņā nekas nespēj spēkoties ar optiku, tās nepārspējamo ātrumu un stabilo pieejamību. Vienīgais optikas trūkums ir tās ierobežotā pieejamība, tā kā tehnoloģija ir ieviesta tikai Latvijas pilsētās (parasti daudzdzīvokļu namos). Atcerieties, ka jūsu pakalpojumu plāns var kompensēt pārsūtīšanas ātrumu vai pārsūtīto datu daudzumu, tāpēc jums jāapsver labākais variants, ja piesakāties ekonomiskajam plānam, kas ļauj jums izvēlēties vienu vai otru.