Internets laukos mēdz būt problēma – ne pavisam tik sen pat piepilsētu rajonos nebija pieejams pat pats lēnākais pieslēgums. Risinājumi privātmājām reiz bija dārgi, uztvērēji nestabili. Un vēl joprojām daži pakalpojumu sniedzēji piedāvā t.s. “radiolink” internetu, kam nepieciešama antena un tieša redzamība. Taču mūsdienīgāks risinājums ir vai nu DSL internets – šeit jāmin tieši Lattelecom piedāvātais lētais un stabilais pieslēgums, – vai, ja tāds nav pieejams, iespējams internetu pieslēgt arī izmantojot mobilā telefona tīklu.

Interneta pieslēgums laukos

Kādu internetu izvēlēties?

Ja dzīvojat ne pārāk pieejamā rajonā, pastāv iespēja, ka DSL internetu jums pieslēgt nebūs iespējams. DSL internets nav pārāk ātrs, taču ir stabils un var sasniegt līdz pat 20mb/s ātrumu, kas ļauj vidēja izmēra filmu lejupielādēt ātrāk nekā stundas laikā. DSL internets lielākajai daļai būs labākais risinājums, jo tas ir pietiekami ātrs, stabils, lēts.

Ja DSL internetu nav iespējams pieslēgt, tad varbūt būs iespējams pieslēgt t.s. “radiolink” – tas gan būs pieejams tikai tur, kur netālu ir ievilkts kabelis. Šis ir labs risinājums privātmājām, pie kurām nav telefona līnijas, bet tuvumā ir operatoru kabeļi. “Radiolink” interneta pieslēguma uzstādīšana ir dārga, bet rezultāts ne vienmēr pats ātrākais un stabilākais. Šādus pakalpojumus piedāvā, piemēram, Balticom, Livas, u.c. kabeļtelevīzijas un interneta pakalpojumu sniedzēji.

“Radiolink” var būt gan par dārgu, turklāt var vispār nebūt pieejams. Šādos gadījumos ir vērts padomāt par mobilo internetu. To piedāvā visi lielākie mobilo tālruņu operatori. Jūsu izvēlei vajadzētu būt atkarīgai ne tikai no tīkla pieejamības, bet arī no pieejamo operatoru datu plāniem. Daži operatori vēl joprojām piedāvā datu plānus, kuros, gadījumā, ja pārsniedz, piemēram, 2 GB robežu (kas ir ļoti maz), jāmaksā par katru megabaitu vai gigabaitu. No pretējās nometnes tādēļ jāuzsver LMT interneta pieslēgums, kas ir ne tikai lēts – ap 11 latu mēnesī – bet arī ļauj izmantot internetu bez datu apjoma ierobežojumiem. Jāatzīst, ka mobilais pieslēgums mēdz būt nestabils – slikti laikapstākļi, slikta zona, traucējumi torņu darbībā u.c. ārēji faktori var krasi pasliktināt šī pakalpojuma stabilitāti.

Pat ja vēlaties atrast kādu pakalpojumu sniedzēju vai risinājumu, kas nav minēts šajā rakstā, galvenais, ko no iepriekš minētā paņemt ir tas, ka interneta pieslēgums mūsdienās ir pieejams 95-99% Latvijas teritorijas. Iespējas ir – vajag tikai tās izmantot.