Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties interneta pieslēgumu un kam tas viss nepieciešams uzzināsi šajā rakstā. Protams Latvijā ir daudz interneta pakalpojumu sniedzēji. Lai izvēlētos labāko un savām vajadzībām piemērotāko, ir jānovērtē vairāki aspekti:

  • Interneta pieslēguma cena
  • Interneta pieslēguma veids
  • Interneta pieslēguma ātrums
  • Interneta pieslēguma stabilitāte, pakalpojumu klāsts un citi…

Interneta pieslēguma cena

Būtiskākais parametrs, kas nosaka interneta pieslēguma izvēli ir cena. Cena atkarībā no ātruma var svārstīties no pāris eiro līdz pāris desmitiem eiro mēnesī.

Interneta pieslēgumu veidi

Ir divi lieli interneta pieslēguma veidi:

Īslaicīgs pieslēgums interneta pieslēgums – pieslēgšanās Internetam notiek tikai uz laiku (mobilais internets, ISDN, parastā telefona līnija) un pastāvīgs pieslēgums interneta pieslēgums – dators Internetam pieslēgts visu laiku. (Bezvadu, optiskais kabelis u.c)

Interneta pieslēguma ātrums

Arī svarīgs faktors ir Interneta ātrums vai arī ne tik svarīgs. Proti ja tu lieto internetu ikdienā bieži un tavs darbs nav iespējams bez ātra un kvalitatīva interneta pieslēguma – tad protams tev būs nepieciešams ātrs interneta pieslēgums. Bet ja internetu lieto tikai, lai uzzinātu jaunumus, lasītu E-pastu vai piemēram skolas vajadzībām, tad iespējams tev der tāds pakalpojums, kuram ātrums nav liels, bet ir pievilcīgāks cenas ziņā.

Interneta pieslēguma stabilitāte

Protams, jebkuram klientam ir ļoti augstas prasības pret interneta stabilitāti, ko pakalpojumu sniedzējam jāspēj nodrošināt pretējā gadījumā pakalpojuma sniedzējs var zaudēt  klientu un sabojāt savu reputāciju. Pakalpojumu sniedzējam jāspēj ātrā laikā novērst bojājumus, ja tādi ir radušies. Lai to visu noteiktu var konsultēties ar draugiem, internetā dažādos forumos vai arī uzdot jautājumus par konkrētiem interneta provaideriem.

Ja vēlies, lai iesaku labu un stabilu interneta provaideri, tad tas noteikti ir liels uzņēmums, kā jau iepriekšējos rakstos esmu minējis tikai šādi uzņēmumi vienlaikus spēj nodrošināt gan lētu, gan stabilu servisu.