Garantētais interneta ātrums

Rūpējoties par klientu ērtībām, ikvienam interneta pakalpojumu sniedzējam ir jānosaka sava pakalpojuma minimālais garantētais ātrums un jāgādā, lai šis ātrums tiktu nodrošināts interneta pakalpojumu sniedzēja tīkla robežās.

Optiskais tīkls

Kaut arī optiskais tīkls ir ārkārtīgi ietilpīgs un tajā ātri iespējams nosūtīt lielu datu apjomu, ātrums tomēr var svārstīties, tādēļ jānosaka zemākais jeb garantētais interneta ātrums. Sniedzēja gadījumā, ja klientam ir optiskais 100, 200 vai cits Mbit/s pieslēgums, interneta ātrums Latvijas tīklā nekad nebūs mazāks par 30 Mbit/s. Sniedzējs šādu garantēto interneta ātrumu, vadoties pēc teorijas, ka, tīklam pievienojot maksimāli daudz klientu, kuri vienlaikus lieto tīklu ar maksimālu noslodzi (ātrumu), interneta ātrums šādā situācijā var būt viszemākais. Šis lielums arī noteikts kā garantētā ātruma norma.

Nereti dažādu interneta pakalpojumu sniedzēju reklāmas piedāvājumos notiek potenciālo klientu maldināšana, it kā garantējot interneta ātrumu uz ārzemēm. Garantēt ātrumu var tikai Latvijas tīklā, un to var izdarīt jebkurš interneta operators Latvijā. Neviens no operatoriem nevar garantēt interneta ātrumu uz ārzemēm, jo Latvijā ir zināms, kur atrodas resursi, kas ir atbildīgais un kādi ir pieslēgumi. Šeit atrodas regulējošā instance – regulators, kas to spēj nodrošināt un pārbaudīt. Savukārt ārzemju resursi var atrasties gan Zviedrijā, kur ir labi interneta tīkli, gan kādā Āfrikas nostūrī, kur tīkla caurlaidība ir minimāla.

Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēji nepārzina tīklus, kas atrodas ārpus Latvijas, un nevar paredzēt, kādas ir to problēmas, piemēram, iespējams, no Latvijas uz ASV (vai otrādi) signāls iet caur kādu Francijas šauro punktu, kur interneta ātruma caurlaidība ir ļoti maza. Tāpēc nevar vienādi garantēt gan ātrumu Latvijā, gan ārpus Latvijas, jo tas ir atkarīgs no vairākiem parametriem – pieslēguma līdz maģistrālei, datora un izvēlētā resursa jaudas u.c.

Apsverot, kuru interneta pakalpojumu sniedzēju izvēlēties, noteikti ir vērts noskaidrot, kāda veida pieslēgumu tas nodrošina kāds ir mazākais garantētais interneta ātrums.

Optiskā interneta pieslēguma gadījumā, izvēloties ātrumu 100 Mbit/s, garantētais interneta ātrums ir 30 Mbit/s. Ja maksimālās slodzes pārbaudes laikā tas ir zemāks, noteikti nepieciešams informēt tehnisko dienestu par neatbilstību, lai tehniķi var pārbaudīt līniju un novērst problēmu.

Optiskā interneta pieslēguma varianti daudzdzīvokļu namos

Optiskais internets Jūsu mājās

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. hi!!!

Leave a Reply