Kā jau zināms Latvijā Virszemes TV apraidei tiek izmantota pašlaik visprogresīvākā datu kompresijas tehnoloģija MPEG-4, kas nozīmē ļoti plašas nākotnes iespējas klientiem nodrošināt lielu skaitu TV kanālu.

Vai Latvijā var izmantot ārzemēs pirktu dekoderi?

Lai dekoders spētu uztvert Latvijā pārraidīto ciparu TV signālu, tam ir jābūt DVB-T tehnoloģijas uztvērējam, kurš atbalsta MPEG-4 formātu. Ja ārvalstīs iegādāts uztvērējs atbilst šīm tehnoloģiskajām prasībām, problēmām nevajadzētu būt, taču var gadīties, ka citur Eiropā nopirktam uztvērējam var nebūt latviešu valodas, kas var radīt neērtības tālākajā lietošanā, piemēram izmantot elektronisko TV programmu. Savukārt, piemēram, uztvērējs, kas domāts Skandināvijas tirgum, varētu neatšķirt krievu valodu,

stāsta Līga Bite.

Lai cilvēki tiktu pasargāti no šīm neērtībām, sniedzēja speciālisti rekomendē uztvērējus iegādāties Latvijā – sniedzēja klientu apkalpošanas centros un partneru veikalos.

MPEG-4 uztvērējs – TV Star atbalsta latviešu un krievu valodu un ir pašlaik lētākais piedāvājums tirgū,

apgalvo L. Bite.

Protams, veikalos, var atrast dārgākus šī paša formāta uztvērējus, cenas atšķirība ir skaidrojama vai nu ar pārdevēja vēlmi nopelnīt vairāk, vai arī ar uztvērēja papildu funkcijām, piemēram, cieto disku, kas nodrošina ierakstīt TV pārraides. L. Bite atklāj, ka sniedzējs pirms projekta sākšanas neatkarīgā Lielbritānijas laboratorijā Digital TV Labs ir testējis daudzas antenas un uztvērējus un pašlaik par tehniskajām prasībām piemērotu ir atzinis, un sertificējis vienu uztvērēju, kas patlaban pieejams tirdzniecībā. Tagad procesā ir vēl vairāku uztvērēju, tostarp HD uztvērēju, testi, jo uzņēmums vēlas klientiem piedāvāt plašāku cenu un tehnoloģisko amplitūdu.

Jāpiebilst arī tas, ka sniedzējs nepelna no dekoderu pārdošanas, bet gan no maksas kanālu abonēšanas. Turklāt dekoderi tiek tirgoti gandrīz par pašizmaksu. Tiem iedzīvotājiem, kuri nevēlas par uztvērēju maksāt uzreiz visu summu, sniedzējs piedāvā uztvērēju īrēt par 1,98Ls mēnesī.

Sagatavoja S. Danosa – Bauskas Dzīve