500 Mbit/s optiskais internets – ātrākais mājsaimniecībām pieejamais internets Eiropā. Optiskais internets piedāvā vienlīdz augstu lejupielādes un augšupielādes ātrumu.

Ātrs interneta pieslēgums

Tieši ar šādu ātrumu – līdz 500 Mbit/s – Lattelecom savā optiskajā tīklā pārraida informāciju un datus, tāpēc droši varam apgalvot, ka Latvijā ir pieejams internets, kas pašlaik Eiropā ir pats ātrākais. Tas iezīmē jaunu posmu interneta attīstībā. Šāds interneta ātrums ļaus ne tikai jaunā kvalitātē izbaudīt pieejamos pakalpojumus, bet arī strauji attīstīties nākamās paaudzes interneta iespējām.

500 Mbit/s ātrums būs pieejams tajos rajonos, kur jau ir izbūvēts optiskais tīkls, tāpēc internetā balsojiet par ātrāku savas mājas pievienošanu tīklam.

Šo interneta ātrumu mēs varam salīdzināt ar maģistrāli, pa kuru iespējams traukties ne tikai ar jaudīgām sporta mašīnām, bet pat Concorde lidmašīnām. 500 Mbit/s interneta ātrums piemērots informācijas tehnoloģijas entuziastiem, online spēļu cienītājiem, kā arī tiem, kuri ikdienā pārraida vai apstrādā lielu datu daudzumu internetā, un mājsaimniecībām, kurās vairāki ģimenes locekļi vienlaikus aktīvi lieto internetu un skatās vairākus augstas izšķirtspējas televīzijas kanālus,

Skaidro pakalpojuma sniedzēja Optisko tehnoloģiju biznesa nodaļas direktors Raivis Mackevičs.

Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs- Plešs uzsver:

Šis ir nozīmīgs solis interneta attīstībā, jo esam vienīgie Eiropā, kur mājsaimniecībām ikdienā pieejams šāds ātrums. Globālās interneta ātruma mērījumu mājas lapas speedtest topā Latvija pašlaik ieņem ceturto vietu pasaulē. Līdz ar ātrumu 500 Mbit/s mēs latiņu pacelsim vēl augstāk. Latvija vienmēr bijusi soli priekšā Eiropai, tādēļ mūsu klienti jau tagad ir pieraduši pie liela interneta ātruma, un ticu, ka ātri apgūs arī jaunās pakalpojuma sniedzēja piedāvātās 500 Mbit/s iespējas. Turklāt, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā internets vidēji maksā lētāk, kas to padara ikvienam pieejamāku.

Gaismas viļņus vadošā optiskā stikla šķiedra katram lietotājam spēj nodrošināt kvalitatīvu un ātru interneta pieslēgumu, taču eksperti atgādina – lai pilnvērtīgi izmantotu 500 Mbit/s ātrumu, nepieciešams piemērots un jaudīgs dators (atbilstoša tīkla karte un cietā diska ātrums).

500 Mbit/s ir pieejami īpašā VIP komplektā kopā ar citiem sniedzēja pakalpojumiem – interaktīvo televīziju (pieslēgums četriem televizoriem), dinamiskajām IP adresēm diviem datoriem, mājas Wi-Fi komplektu, piecām individualizētām bezmaksas e-pasta adresēm un mājas telefonu ar īpašo zelta numuru.